Image

Zkratky Transgender

Zkratky Transgender se velice často objevují na erotických serverech a mnoho lidí nemá ponětí co to jsou za zkratky jako jsou například TV, CD, TS, TG. Upřímně význam zmíněných zkratek nezná drtivá většina i těch co jsi tu zkratku zvolili. Zde najdete stručné vysvětlení co je co a kdo je kdo.

TG - TransGender

Transgender (či zkráceně jen trans) je označení pro lidí, jejichž genderová identita není v souladu s pohlavím, které jim bylo přiděleno při narození. Pokud tito lidé podstoupí změnu pohlaví, jedná se o transsexuály. Transgenderová identita nemá vliv na sexuální orientaci; trans lidé se mohou identifikovat jako heterosexuální, homosexuální, bisexuální nebo asexuální. Protikladem termínu transgender je cisgender, tedy osoba, jejíž genderová identita odpovídá pohlaví, které jí bylo přiděleno při narození.

TV - TransVestit (či transvestita)

Transvestitismus je částečná porucha pohlavní identity, sexuální deviace v objektu. Transvestit (či transvestita) dosahuje sexuálního vzrušení či jen psychického uspokojení tím, že se převléká do šatů opačného pohlaví (transvestitismus fetišistický či transvestický fetišismus). Přitom však zůstává zachována sexuální identifikace jedince v souladu s jeho biologickým pohlavím (transvestitní muž se tedy cítí být mužem, není nespokojen se svým pohlavím a netouží po jeho operativní změně, na rozdíl od transsexuála).

CD - CrossDressing

Každý Transvestita je Crossdresser, ne každý Crossdresser je Transvestita. K oblékání šatů opačného pohlaví mohou vést i jiné motivy než fetišistické. Například mužský herec hrající ženskou postavu (a oblékající se proto do ženského oblečení) je crossdresser, nicméně nemusí být transvestita. Transvestitismus není přesným synonymem crossdressingu, neboť v něm jde o trvalý motiv sexuálního uspokojení, zatímco crossdressing označuje přímo situace, kdy je člověk převlečen za osobu opačného pohlaví.

Transsexualita

Transsexualita (odborně též transsexualismus) je stav nesouladu mezi psychickým a anatomickým pohlavím. Projevuje se obvykle neztotožněním člověka s biologickým pohlavím a touhou být opačného pohlaví, mít jeho tělesné znaky a projevy. Transsexuál je buď člověk, který má primární pohlavní znaky muže, ale cítí se být ženou (tzv. „male to female“, MtF, „z muže na ženu“), nebo člověk, který má primární pohlavní znaky ženy, ale cítí se být mužem (tzv. „female to male“, FtM, „z ženy na muže“).