Image

Image

 

Dildo není vibrator

Spousta lidí zaměňuje dildo za vibrátor což není správně, neboť dildo není vybaveno žádným vibračním motorkem. Dilda oproti vibrátorů mají více tvarů a jsou také co se týče velikosti větší než vibrátor. Dilda se dají používat análně i vaginálně. Vyrábějí se z jemných a zdravotně nezávadných materiálů. Pořídit si můžete gelové, gumové, plastové, porcelánové nebo skleněné dildo.

Image

 

Historie Dilda

Jeho první nálezy z leštěného kamene jsou odhadovány na 2 500 let př. n. l. V dobách starověkého Říma se objevují ze slonoviny a vzácných dřevin. Vznik plastických hmot přinesl první plastové penisy a v sedmdesátých letech začíná obrovský rozmach erotických pomůcek z latexu. Po něm se objevil silikon, gel a nakonec sloučeniny silikonu jako např. „Love Clon“ – velmi napodobující lidskou pokožku. Značně oblíbené jsou i penisy z akrylátu a krystalického skla.

Image

 

Tvary a varianty Dilda

Dilda mají spoustu tvarů a variant, jako jsou například realistické dilda, které vypadají jako přesné kopie realistických mužských penisů, nebo dvojitá dilda zakončena na obou koncích žaludem sloužící především pro uspokojení lesbického páru. Dále pak jsou dilda futuristického, sci-fi a animal vzhledu jako například penis démona, jazyk draka, replika koňského penisu a spousta jiných tvarů. Za dildo lze také považovat veškeré varianty análních koliku (Anal Plug), které jsou rovněž různých tvarů a velikostí.

Image

 

Anální kolik

Anální kolík (anglicky: Butt plug, nebo také Anal plug) je speciální erotická pomůcka používaná při dráždění řitního otvoru. Je vyráběn z různých materiálů (nejčastěji latex, silikon, neopren) a jeho tvar připomíná vibrátor či dildo. Liší se zploštělým zakončením, které zamezuje, aby kolík vnikl do konečníku. Ten totiž není na rozdíl od pochvy uzavřený a kolík by tak mohl putovat dále do střev. Existují různá provedení a velikosti, kdy může být anální kolík vibrační, nevibrační, nafukovací.