Image

Retro Disco Mix

Madonna, Cyndi Lauper, Duran Duran, Sandra, Bad Boy Blue, Erasure, Modern Talking, The Bangles, Rick Astley
Ryan Paris, Limahl, Sabrina, Elton John, Jennifer Rush, Nena, Kim Wilde, Wham, AHA....

Příjemný poslech a zůstaňte v rytmu!

Image

 

Madonna

Madonna Louise Veronica Ciccone Ritchie, známá hlavně pod mononymem Madonna, (* 16. srpna 1958 Bay City, Michigan) je populární americká zpěvačka, skladatelka, tanečnice, herečka, režisérka, producentka, módní ikona a spisovatelka. V 80. letech byla označována za sexuální symbol. Je také označována za královnu moderní hudby a bulváru. Je zapsaná v Guinessově knize rekordů jako nejúspěšnější umělkyní všech dob.

Image

 

Cyndi Lauper

Cynthia Ann Stephanie "Cyndi" Lauper (* 22. června 1953, Queens, New York) je americká zpěvačka, skladatelka a herečka, oceněná cenami Emmy a Grammy. Úspěšnou se stala v polovině 80. let po vydání alba She's So Unusual. Je vůbec prvním umělcem, jehož čtyři singly z jedné desky figurovaly do pátého místa hitparádovém žebříčku (Top Five). Do současnosti (2009) nahrála 11 hudebních alb, přes 40 singlů a celosvětově prodala více než 60 miliónů kopií. Je známá svou podporou lidských práv. Byla například jednou z vystupujících v charitativní písni We Are the World z roku 1985.

Image

 

Sandra

Sandra Cretu, rodným jménem Sandra Ann Lauer (* 18. května 1962 Saarbrücken, Spolková republika Německo) je německá popová zpěvačka, známá pod jménem Sandra, jejíž popularita dosáhla vrcholu ve druhé polovině osmdesátých a na počátku devadesátých let 20. století. Již ve dvanácti letech věděla, že se chce stát zpěvačkou. Na jedné hudební soutěži pro děti přesvědčila publikum interpretací písně od Olivie Newton-John.

Image

 

Sabrina

Sabrina Salerno (* 15. března 1968, Janov, Itálie) je italská popová zpěvačka, herečka, modelka a producentka. Po vítězství v soutěži krásy v kraji Ligurie se věnovala kariéře modelky a od roku 1984 účinkovala v televizní show Premiatissima na Canale 5. Jako zpěvačka se proslavila především ve druhé polovině osmdesátých let dvacátého století. Na mezinárodní scéně se prosadila hitem Boys (Summertime Love) z roku 1987, který pronikl na čelo hitparád například ve Francii, Španělsku či Švýcarsku. Videoklip k němu vzbudil rozruch a BBC ve Velké Británii zakázala jeho vysílání, kvůli scéně z bazénu, při níž ji sklouzává horní díl bikin a odhaluje prsní bradavky.

Image

 

Nena

Nena, vlastním jménem Gabriele Susanne Kerner (* 24. března 1960 Hagen) je německá popová zpěvačka 80. let dvacátého století a také herečka, která se v roce 1984 stala známou písní 99 Luftballons (anglická verze 99 Red Balloons). "Nena" byl také název kapely (slovo je odvozeno ze španělštiny a znamená malá dívka), se kterou vydala tuto píseň. Kapela fungovala od roku 1981 do roku 1987, kdy se Nena vydala na sólovou dráhu.